Dziś ślubujemy… 27.10.2017, 20:48

27 października 2017 r. to w naszej szkole bardzo ważny dzień dla uczniów klas pierwszych.

W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. 35 dzieci zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie. Przybyłych gości: księdza proboszcza Edwarda Kupisa, sołtysa Górna – p. Mariana Grzegolca, rodziców i najważniejszych uczestników tej uroczystości – pierwszoklasistów powitał dyrektor szkoły – p. Stanisław Grzegorz Niestój. Uczniowie swój program artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem poloneza. Następnie zaprezentowali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Odświętny strój i birety dodały uczniom powagi i elegancji. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Po złożeniu przez dzieci ślubowania dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania każdego z nich na ucznia. Ukoronowaniem tego podniosłego wydarzenia było wręczenie pamiątkowych dyplomów dla dzieci i listów gratulacyjnych dla rodziców. Swój krótki program dla młodszych koleżanek i kolegów przygotowali uczniowie klas II – III. Po części oficjalnej nowi uczniowie naszej szkoły otrzymali prezenty od rodziców, a w imieniu całej społeczności szkolnej upominki pierwszoklasistom wręczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i dzieci z klasy drugiej. Po uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się na słodki poczęstunek przygotowany dla nich przez rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i wspaniałych przeżyć w murach naszej szkoły.

/Bożena Jaros/