Boże Narodzenie 2018 22.12.2018, 16:59

21 grudnia uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali zaproszonym na szkolną Wigilię Gościom oraz naszej społeczności szkolnej doroczne przedstawienie jasełkowe.

Tym razem w tę tajemnicę Wcielenia wprowadzili widzów Mędrcy ze Wschodu, o których pisze św. Łukasz w swej Ewangelii oraz wspominają teksty pozabiblijne. Oni to, pokonując różne trudności na swej drodze, przyprowadzili nas do Jezusa, przypominając wraz z napotkanymi przez siebie osobami, że im większe ciemności kryją ziemię, tym mocniej rozbłyska Boże światło. A Jezus – choć jest Wielkim i Potężnym Bogiem – przyszedł bardzo pokornie. I do nas również każdego dnia tak przychodzi. Dlatego ważne, by wpatrywać się w znaki, które świadczą o obecności Boga w naszym życiu, ciesząc się każdego dnia, że miłosierny Pan nawiedził i nieustannie nawiedza lud swój.

Spotkanie zakończył dyrektor szkoły – p. Grzegorz Niestój, składając wszystkim zgromadzonym serdeczne świąteczne życzenia.

/ks. Marcin Jaworski/