Wietrznia 20.03.2024, 17:32

15 marca (piątek) uczniowie klasy 8 i 7 a  uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Głównym punktem programu był Geo Park Wietrznia,który należy do Geoparku Świętokrzyskiego będącego  pierwszym polskim geoparkiem na światowej liście UNESCO  , gdzie młodzież wzięła udział w zajęciach pt.  Minerały na warsztacie.Następnie uczniowie obejrzeli film będący podróżą poprzez dzieje naszej planety, zwiedzali ekspozycję a potem  w dwu lub trzyosobowych zespołach  wzięli udział w grze terenowej Misja Chronos.Celem misji było rozwiązanie na czas  10 zadań Ciekawym uzupełnieniem wizyty w Geoparku była interaktywna wystawa na dachu obiektu prezentująca planety naszego układu słonecznego. Na zakończenie wycieczki odbył się spacer po Kielcach (Park Miejski, rzeźba Biruty, baszta Plotkarka, Pałacyk Tomasza Zielińskiego, ławeczka Karskiego, Promenada Solna, Plac Artystów, pomnik dzika "Kiełka" nawiązujący do historii powstania Kielc).

/wych kl. 8 i 7A/
KONKURS RECYTATORSKI 16.03.2024, 20:49

15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Krajnie odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Pogoda w słowach zaklęta". Naszą szkołę reprezentowały: Hania Pietruszka z klasy 0A, Julia Mika z klasy IIa i Julia Witek z klasy IIIa. Miło nam poinformować, że w swoich kategoriach wiekowych Hania i Julia Mika zajęły III miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Izabela Wajs/

KOMUNIKAT 15.03.2024, 16:06
W DNIU 15 MARCA 2024 ROKU W BUDYNKU SZKOŁY (NA TABLICY OGŁOSZEŃ)
ZOSTAŁA WYWIESZONA LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁÓW
PRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GÓRNIE.
W TERMINIE 15. 03. 2024 – 21. 03. 2024 RODZICE DZIECI
ZAKWALIFIKOWANYCH SĄ ZOBOWIĄZANI DO ZŁOŻENIA DEKLARACJI WOLI
PRZYJĘCIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO. (DRUK DO POBRANIA W
SZKOLE).

W dniu 12 marca 2024 roku, na krytej pływalni FOKA w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu. Uczennica klasy 3A Kornelia Cisak godnie reprezentowała naszą szkołę. Zawody zakończyły sie dla Niej wielkim sukcesem. W pierwszej konkurencji - stylem klasycznym, wywalczyła II miejsce, a w drugiej konkurencji - stylem dowolnym, IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Izabela Wajs/