„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze! Pora
czasowniki przez dni lata odmieniać!”

/J. Przyboś/

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbyło się 24 czerwca w trzech grupach: dla klas 1 – 3, Punktu Przedszkolnego i Oddziałów Przedszkolnych, klas 4 - 8. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście. Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali przygotowywane wcześniej tance oraz zaśpiewali wakacyjne piosenki. Młodsze dzieci pożegnały te, które idą już do pierwszej klasy. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody i upominki od rodziców. Rozdano także nagrody i wyróżnienia w nauce, sporcie, czytelnictwie, działalności artystycznej oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Rozstrzygnięty został szkolny konkurs o tytuł najlepszej klasy – w tym roku szkolnym otrzymuje go klasa 4.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości eTwinning za międzynarodowy projekt „Colorful World of Eglish”, który realizowali uczniowie klas Vab (gr. zaawansowana).

Kryteriami przyznawania Odznaki Jakości są: innowacja pedagogiczna, kreatywność, integracja z programem nauczania, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii, rezultaty, wpływ i dokumentacja.

Nasza ciężka praca została doceniona i nagrodzona. Gratuluję i dziękuję uczniom oraz partnerom projektu za aktywny udział i zaangażowanie w wykonywane zadania. Jesteście wspaniali!

J. Czernikiewicz - Fałdzińska

/koordynatorka projektu/

J. Czernikiewicz - Fałdzińska

/koordynatorka projektu/

Uczczenie pamięci Polaków, którzy zginęli w czasie II wojny światowej

83. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz napaści Związku Radzieckiego na Polskę była przewodnim tematem audycji, która odbyła się 16 września 2022 r. W programie, który został wyemitowany przez szkolny radiowęzeł, udział wzięli: Dominik Kotulski (kl. VIII b), Magdalena Iwan (kl. VII) oraz Maciej Cedro (kl. VI a), operatorami technicznymi byli uczniowie klasy VII: Szymon Grzegolec oraz Jakub Sławeta.