"Czerwony Kapturek" 30.11.2022, 17:45
Uczniowie klasy 8a w ramach projektu czytelniczego przygotowali audiobooka z bajką " Czerwony Kapturek".W role bohaterów wcielili się uczniowie klasy 8a: Narrator- Wiktoria Rączka, CZerwony Kapturek- Julia Brela, Babcia- Zuzia Kobyłecka, Wilk- Krystian Szubzda, Leśniczy- Michał Anioł. Operatorem nagrania został Piotr Sobczyk. Nagrana bajka zostanie odtworzona naszym najmniejszym Milusińskim w punkcie przedszkolnym i klasach 0.

(Alicja Laskowska)

ZWYCIĘSKA JEDENASTKA 01.12.2022, 21:27

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historyczno-plastycznym zorganizowanym dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Górno - HISTORIA TO MY. Podczas konkursu finałowego dnia 29.11.2022r. w Urzędzie Gminy Górno, zebrani uczniowie wraz ze swoimi opiekunami poznali wyniki konkursu, w którym udział wzięło aż 15 zespołów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Górno. Po powitaniu zebranych uczestników przez Prezesa Zarządu Fundacji Magia Działania Łukasza Papisa oraz Wójta Gminy Górno Przemysława Łysaka, który był Patronem Honorowym konkursu, zgromadzeni byli świadkami wręczania nagród za wszystkie prace. Jako pierwsi swoje nagrody otrzymali uczniowie, których prace nie znalazły się na podium. Do nich należała grupa uczniów z klas młodszych naszej szkoły. Nagrodą był radioodtwarzacz CD/MP3.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy VIII b realizowali działanie pt. "LISTEN UP! CZYTANIE PRZEZ SŁUCHANIE", w którym przygotowali słuchowisko książki Joanny Bryłki „Ace the Happy Dog". Efekt swojej pracy zaprezentowali w audycji Radiowy Czwartek - nadawanej w szkolnym radiowęźle.

(Joanna Czernikiewicz - Fałdzińska)

Niedługo święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 30 listopada 2022 roku została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Staszowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klas II i klasy III.