Kacper Dziopa, uczeń klasy VIII „a” Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie uczestniczył w roku szkolnym 2018/2019 w etapie wojewódzkim i centralnym XXIV  Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. mjra Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę”, uzyskując tytuł LAUREATA.

22 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Cedzynie odbył się Gminny Turniej Ringo. Drużyna reprezentująca SP Górno wystąpiła w składzie: Otylia Wilkońska, Adrianna Gajos, Julia Dziedzic, Wiktoria Rączka, Sandra Solewicz, Julia Białek, Maja Krakowiak, Agata Sobieraj, Paulina Walczyk i Julia Czaja.
Wszystkie uczennice zaprezentowały się wspaniale i zajęły II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzowski.

Gratulujemy!

Marzena Pawlik

Mistrzostwa Polski w drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się w Rawie Mazowieckiej w dniach 16-18 maja 2019 r. Uczestnicy zakwaterowani byli w hotelu „Tatar”, a Turniej odbywał się w Hali „Milenium”, około 6 km od hotelu. W Turnieju uczestniczyły 24 drużyny dziewcząt i 23 chłopców. System rozgrywek mieszany: w grupach, a następnie pucharowy. Pierwszego wieczoru dla uczestników zorganizowano grill, a drugiego darmowy wstęp do aquaparku. Mecze rozgrywano w piątek do południa i po południu oraz w sobotę do południa.

Zespół dziewcząt z Górna, czyli mistrzynie województwa świętokrzyskiego, w składzie: Zuzanna Witkowska, Karina Wilkońska i Anna Krzysiek zajął 20 miejsce. Zdobycie Mistrzostwa Województwa SZS oraz udział w Mistrzostwach Polski naszych zawodniczek jest największym sukcesem nie tylko w naszej szkole, ale również w gminie Górno.

/Trener Waldemar Możdżonek/

14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej odbył się.  Gminny Konkurs Pożarniczy Naszą szkołę reprezentowali : Katarzyna Tosnowiec, Natalia Walczyk, Martyna Sikora, Natalia Gajos , Jakub Siciarski i Michał Gała. W grupie wiekowej VII - VIII i gimnazjum znakomity sukces odnieśli Martyna Sikora i Michał Gała , którzy zajęli odpowiednio  I i II miejsce . W tej grupie dobrze poradziła sobie również Natalia Gajos, której do podium zabrakło zaledwie dwóch punktów. Serdecznie gratulujemy !