Sukces Górnych Nutek na Dziecięcej Estradzie Folkloru 21.03.2018, 20:01

W Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się kolejna już edycja Dziecięcej Estrady Folkloru. Celem tego konkursu jest popularyzacja ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów, charakterystycznych dla ziemi świętokrzyskiej oraz promocja amatorskiego ruchu dziecięcego i młodzieżowego.

Młodych artystów oceniała Rada Artystyczna w składzie: Janina Skotnicka – etnograf, Dział Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach; Joanna Luty – Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni; Jerzy Gumuła – muzyk, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach; Michał Stachurski – muzyk, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Nagrody i wyróżnienia przyznano po ocenieniu 18 prezentacji konkursowych: solistów-wokalistów, zespołów śpiewaczych, zespołów pieśni i tańca, kapel oraz instrumentalistów z terenu województwa świętokrzyskiego. Organizatorami Dziecięcej Estrady Folkloru byli – jak co roku – Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Nasz zespół pieśni i tańca Górne Nutki także i tym razem został nagrodzony w swojej kategorii, zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy młodym reprezentantom naszej gminy i szkoły.

/Teresa Murawska/