11 listopada dzieci z zespołu Górne Nutki wzięły udział w I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Rudkach. Dla dużej grupy dzieci był to sceniczny i konkursowy debiut, zakończony sukcesem w postaci I miejsca.

Gratulujemy !

/Teresa Murawska/

Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna Dziecięca Estrada Folkloru nie mogła odbyć się w marcu. Konkurs organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Kielcach odbył się w listopadzie. Nie było też, niestety, występu na żywo. Regulamin zakładał napisanie tekstu do istniejącej melodii ludowej z regionu świętokrzyskiego. Rada Artystyczna konkursu doceniła nasz zespół dziecięcy i przyznała mu I MIEJSCE.

Tekst konkursowy na melodię ,,Koroliki” - ,,Legenda o Świętym Krzyżu” powstał dzięki współpracy zespołu z Panią Marią Krzos, której bardzo serdecznie dziękujemy. Wielkie gratulacje dla naszego zespołu!

Sukces Górnych Nutek 22.12.2018, 16:52

Dziecięcy zespół ludowy Górne Nutki zajął I MIEJSCE w XVII Ogólnopolskim Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu oraz Kurię Diecezji Radomskiej. Przesłuchania odbywały się w 8 ośrodkach, w finałach wzięło udział 28 solistów i zespołów. W kategorii do lat 13 nasi mali artyści odnieśli kolejny sukces. Gratulujemy!

/Teresa Murawska/

11 listopada 2018 r. nasz zespół dziecięcy Górne Nutki uczestniczył wspólnie z innymi zespołami ludowymi w Gminnym Narodowym Święcie Niepodległości. Uroczystość miała miejsce w świetlicy w Bęczkowie. Dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne pt.: ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,Jak to na wojence ładnie” i ,,Warczą karabiny”.