15 grudnia 2017 r. grupa dzieci z naszego zespołu udała się do siedziby Radia Kielce. W tym dniu licytowana była choinka dziennikarzy tej rozgłośni w ramach akcji charytatywnej ,,Choinka pod choinkę”. Nasze dzieci także podarowały bożonarodzeniowe drzewko jako dodatek do choinki dziennikarzy. Przy okazji wizyty ,,na żywo” Karina Kwiatek opowiedziała w kilku słowach o historii zespołu oraz o swoich zamiłowaniach do muzyki ludowej. Mówiła także o powstaniu choinki wykonanej z pomocą jednej z mam – pani Wioletty Pakuły. Na zakończenie pobytu w rozgłośni radiowej dzieci pod kierunkiem akordeonisty pana Grzegorza Michty zaśpiewały dwie kolędy.

Na pamiątkę wizyty w Radio Kielce dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety. Wizyta w rozgłośni była dla nich nowym doświadczeniem i jednocześnie promocją gminy i szkoły.

16 września grupa dzieci z zespołu Górne Nutki z opiekunkami uczestniczyła w uroczystościach na Świętym Krzyżu. Reprezentowali gminę Górno na mszy świętej w intencji  rolników prezentując przygotowany na Dożynki Gminne swój wieniec oraz uczestnicząc w procesji z darami.  Modlitwie przewodniczył biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Rolników. Wraz z dziećmi w uroczystości uczestniczył wójt gminy p. Przemysław Łysak, przewodnicząca Rady Gminy p. Renata Mochocka oraz przedstawicielka Gminnego Ośrodka Kultury p. Monika Snopek.   Na zakończenie  uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek do klasztornego refektarza i jadłodajni gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

/Teresa Murawska/

9 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się finałowa gala dziewiątej edycji Festiwalu Scyzoryki.Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne - przyznano w tym roku w 26 kategoriach muzycznych.

4 czerwca odbył  się XII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny organizowany przez Urząd Marszałkowski iMuzeum Wsi Kieleckiej w Parku Etnograficznym w Tokarni. Tradycyjnie podczas jarmarku na scenie wystąpiło wiele zespołów folklorystycznych i folkowych, a wśród nich nasz dziecięcy zespół ludowy Górne Nutki, który zaprezentował piękne tańce i piosenki ,,na ludową nutę’’.

Dzieciaki miały także możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach towarzyszących imprezie.

/Teresa Murawska/