ul. Szkolna 1, 26-008 Górno, tel. 41 302 30 02, NIP 657-23-21-010
Wycieczka do Warzszawy 09.06.2024, 21:46

Dnia 4 czerwca 2024 roku uczniowie klas 6, 7a i 8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy zorganizowanej przez biuro podróży  Franko Travel.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego  PGE gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in.  trybuny, szatnie, centrum zarządzania stadionem. Dowiedzieli się również, iż rekordowa publiczność (80 tysięcy osób) pojawia się  tam na koncercie Dawida Podsiadło. Wśród gwiazd występujących na stadionie są : Madonna,Depeche Mode, Sting, Weekend, Sanah i wiele innych.
Ze stadionu młodzież udała się na spacer po   Starym Mieście  (Zamek Królewski,kolumna Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza oraz wiele innych ciekawych miejsc , budynków i pomników). Ostatnim punktem programu były warsztaty edukacyjne pt. Kultura sarmacka oraz zwiedzanie ogrodu w Wilanowie. Na szczęście pogoda  i humor dopisały więc zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń dopiero o 20.00 uczniowie wrócili do domów.

/Iwona Kot/