XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy 05.10.2015, 19:29

W sobotę 26 września 2015 roku, pod hasłem „W krzyżu miłości nauka”, odbył się kolejny już Pielgrzymkowy Rajd na Święty Krzyż. Wzięli w nim dział parafianie z Górna, a także grupa 44 uczniów Zespołu Szkół w Górnie oraz absolwenci. Nasza grupa wędrowała szlakiem z Łagowa na Święty Krzyż, trasą liczącą około piętnastu kilometrów. Każdy z uczestników otrzymał rajdowy odblask.

I choć pogoda nie sprzyjała wędrówce – wszak kropiło, padało, lało, było ślisko, a momentalnie ekstremalnie – nie poddaliśmy się. Na szczyt dotarliśmy przemoknięci i zmęczeni trudami drogi, ale radośni. Rajd zakończyła uroczysta Msza święta, sprawowana w bazylice na Świętym Krzyżu, z udziałem biskupów kieleckich oraz duchowieństwa z diecezji  kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej.

Do Górna wróciliśmy autokarem z myślą o kolejnym rajdzie.. w następnym roku. Opiekunami uczniów Zespołu Szkół w Górnie – uczestników rajdu byli: ks. Mariusz Kałka, p. Bożena Jaros, p. Emilia Zielińska.

/Bożena Jaros/