Szkolny zespół 'Górne Nutki" zdobył I miejsce w VIII  Gminnym Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek w kategorii  Zespoły dziecięco - młodziezowe. Dzieci wykonały kolędę "Anieli w niebie".

Gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej!!!!

(Opiekunki zespołu)

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Na czele orszaku szedł proboszcz ks. Marek Zawłocki z ks. wikariuszem Marcinem Zapałą. Bardzo dużą grupę uczniów naszej szkoły prowadziła pani katechetka Jolanta Gawęcka. Oczywiście, w pierwszym rzędzie szli trzej królowie z klas komunijnych. Licznie reprezentowane były postacie z Biblii: małe aniołki z klas przedszkolnych i trochę większe anioły, pastuszkowie i jeszcze mali królowie. Wszyscy razem z parafianami podążyli do  stajenki, gdzie czekali aktorzy ze szkolnych jasełek. Po wspólnej Eucharystii dzieci zostały obdarowane słodkościami. Wielkie podziękowania za to wydarzenie należą się Rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje i rekwizyty dla swoich dzieci oraz tak licznie odpowiedzieli na apel pani Jolanty.

Koncert laureatów VI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Nasz DZPiT Górne Nutki wystąpił 6 stycznia w kościele w Bęczkowie na Gali Finałowej. W kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe dzieci nagrodzone z zostały III miejscem. Występ dzieci został bardzo gorąco przyjęty  przez publiczność.

Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie zespołu

Już na początku grudnia rozpoczęli konkursowe kolędowanie członkowie zespołu ,,Górne Nutki’’. Najpierw uczestniczyli w eliminacjach do XV Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. 30 grudnia podczas gali finałowej w Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach zostali nagrodzeni II miejscem. Z rąk  Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego i wicewojewody Pana Rafała Nowaka otrzymali nominację do udziału w 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Należy nadmienić, że nasz zespół znalazł się w zacnych  gronie 7 zespołów występujących na gali i 8 reprezentujących nasz region w Będzinie.

11 grudnia z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie odbył się VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek . Tutaj również zespół Górne Nutki znalazł się w gronie laureatów i prawem do występu na gali z kolędą ,,Dzisiaj w Betlejem’’. Kolejność miejsc zostanie ogłoszona 6 stycznia podczas Gali Finałowej w Bęczkowie. Dzieci i tutaj liczą na wyróżnienie.

2 stycznia w kościele parafialnym  w Górnie odbyło się wspólne kolędowanie zespołu ,,Górnianecki’’ i ,,Górne Nutki’’. Oba zespoły wykazały się  bogatym repertuarem kolęd i zachęciły do wspólnego śpiewu obecnych parafian. Ksiądz Proboszcz podziękował za piękny występ, a zebrani nagrodzili gromkimi brawami.

/Opiekunowie zespołu/

GÓRNE NUTKI 15.11.2021, 20:48

Zachęceni sukcesem w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej członkowie zespołu Górne Nutki licznie wzięli udział w dzisiejszej poniedziałkowej próbie. W ruch poszły kolędy i pastorałki przygotowywane na świąteczne konkursy kolędnicze. Na koniec dzieci otrzymały czekolady zakupione z nagrody pieniężnej w konkursie oraz paczki - niespodzianki będące nagrodą i zachętą do dalszych sukcesów.

W imieniu dzieci i rodziców składamy serdeczne podziękowania dla właścicieli Delikatesów Centrum za przygotowanie upominków i pamięć o nas.

/Opiekunowie zespołu/