,,Dzień dziś wesoły’’- Orszak Trzech Króli. 07.01.2022, 15:59

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Na czele orszaku szedł proboszcz ks. Marek Zawłocki z ks. wikariuszem Marcinem Zapałą. Bardzo dużą grupę uczniów naszej szkoły prowadziła pani katechetka Jolanta Gawęcka. Oczywiście, w pierwszym rzędzie szli trzej królowie z klas komunijnych. Licznie reprezentowane były postacie z Biblii: małe aniołki z klas przedszkolnych i trochę większe anioły, pastuszkowie i jeszcze mali królowie. Wszyscy razem z parafianami podążyli do  stajenki, gdzie czekali aktorzy ze szkolnych jasełek. Po wspólnej Eucharystii dzieci zostały obdarowane słodkościami. Wielkie podziękowania za to wydarzenie należą się Rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje i rekwizyty dla swoich dzieci oraz tak licznie odpowiedzieli na apel pani Jolanty.

Koncert laureatów VI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Nasz DZPiT Górne Nutki wystąpił 6 stycznia w kościele w Bęczkowie na Gali Finałowej. W kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe dzieci nagrodzone z zostały III miejscem. Występ dzieci został bardzo gorąco przyjęty  przez publiczność.

Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie zespołu