Witam wszystkich, którzy uczestniczyli w wyżej wymienionych zajęciach. Odbywać się one drogą elektroniczną w poniedziałki od godz. 8.00 – 8.45, w tym czasie będziecie kontaktować się ze mną  w razie pytań  na adres pedagogzdalnygorno@gmail.com

Dla rodziców 15.04.2020, 08:03

Rzeczy, które warto mówić swoim dzieciom.

W kwestii bezpieczeństwa najwięcej zależy od nas samych.

Prywatność – Nie podawaj swoich danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, PESEL, numer karty płatniczej czy adres domowy.

Wizerunek – Jeżeli publikujesz swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić, dziś lub za jakiś czas.

Ochrona – Każde urządzenie, za pomocą którego korzystasz z Internetu, powinno mieć zainstalowany program antywirusowy. Wirus może nie tylko trwale uszkodzić Twoje urządzenie ale również spowodować utratę ważnych plików lub wyciek danych lub haseł.

Weryfikacja źródeł – Uważaj na wiadomości od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych     załączników i nie korzystaj z linków przesyłanych przez obcą osobę. W wiadomościach wymienianych w mediach społecznościowych nigdy nie przesyłaj haseł i kodów dostępu.

Odpowiedzialność – Szanuj cudzą własność. Nie podpisuj się pod czyimiś wypowiedziami lub pracami. Korzystając z materiałów znalezionych w sieci, zawsze podawaj źródło informacji. Unikaj udostępniania niepotwierdzonych newsów.

Ewa Mazurczak

Stres 01.04.2020, 08:38

Objawy stresu

Czym jest stres?

• Stres jest naturalną reakcją obronną organizmu na obciążenia

psychiczne lub fizyczne.

• Stres towarzyszył nam od zawsze i nie raz się z nim jeszcze spotkamy.
  • Co jest ważne? Umiejętność rozpoznawania go, wiedza, co się dzieje

z  naszym ciałem, a także jak to kontrolować.