Górne Nutki ze statuetką SCYZORYKI 2017 13.06.2017, 22:24

9 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się finałowa gala dziewiątej edycji Festiwalu Scyzoryki.Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne - przyznano w tym roku w 26 kategoriach muzycznych.

W  kategorii muzyka ludowa wśród nominowanych był nasz dziecięcy zespół taneczno – śpiewaczy Górne Nutki.  Na gali wraz z opiekunami i rodzicami naszych artystów reprezentowała najmłodsza grupa dzieci. Byliśmy niezwykle dumni i zadowoleni z kolejnego sukcesu.  To właśnie nasze dzieci zostały docenione i otrzymały statuetkę. Oprócz niej wręczono reprezentantom zespołu list gratulacyjny od starosty kieleckiego Michała Godowskiego za reprezentowanie powiatu kieleckiego i gminy Górno oraz kultywowanie tradycji ludowych regionu świętokrzyskiego przez młode pokolenie. Dodatkowo nagrodę w postaci wieży stereofonicznej przekazała pani Anna Ciołak naczelnik Wydziału Informacji i Promocji w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

W szkole czekała na dzieci słodka nagroda tort ufundowany przez przedstawicieli Rodziców.

/Teresa Murawska/