Lekcja plastyki 24.10.2022, 18:48

Uczniowie klas czwartych na lekcji plastyki zaskoczyli swoją kreatywnością. Wcielili się w architektów i stworzyli modele miasta oraz budynków mieszkalnych. W tym celu wykorzystali różnego rodzaju pudełka oraz kartony. Na podkładce z tektury przymocowali wybrane przez siebie elementy i pomalowali farbami. Dopełnieniem całości były części wykonane z plasteliny oraz bibuły. W ten sposób zwrócili uwagę na formy sztuki, które napotykamy w naszym najbliższym otoczeniu. Prace uczniów można podziwiać na szkolnej wystawie. Gratulujemy inwencji twórczej...

(Jolanta Gawęcka)

Przyjemne z pożytecznym 26.10.2022, 20:53

Spacerem po Kielcach, by dotrzeć do... Studia Kulinarnego i uczestniczyć w akcji „Społeczności nie marnują”

11 Listopada 11.11.2022, 10:21

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie

Historia i naród

Historia kształtuje świadomość narodu. Natomiast naród tworzy historię swojego pokolenia oraz swojego kraju.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości  w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie w dniu 10 listopada 2022 r. obfitował w różnorodne patriotyczne przedsięwzięcia.

Inauguracją obchodów była akademia w sali gimnastycznej, rozpoczęta od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie i zaśpiewania hymnu państwowego.

Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrał dyrektor szkoły pan Stanisław Grzegorz Niestój, który przywitał przybyłego na uroczystość wicewójta gminy Górno, pana Arkadiusza Kubca, a także wygłosił przemówienie dotyczące znaczenia odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. w kontekście bieżącej sytuacji geopolitycznej – wojny w Ukrainie, akcentując, że Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły nawiązał również do pojęcia patriotyzmu oraz  kształtowania patriotycznych postaw w dzisiejszych czasach.

Bajkowy pokaz mody 18.11.2022, 16:29

18 listopada uczniowie klas IA i IB  zaprezentowali się przed najmłodszą społecznością szkolną w bajkowym pokazie mody. Na wybiegu pojawiły się: piękne księżniczki, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, dzielni rycerze, kot w butach z pięknym ogonem, błękitny smerf, zorro, jeżyk, delikatna Calineczka, czarodziej. Poruszenie wśród publiczności wzbudził bohater z serii "Gwiezdne wojny" - Darth Vader ze swym świetlnym mieczem.

Działanie to wpisuje się w realizację przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
(wych. kl I A i I B)